Slovensky / Česky

Urobte si doma zdravé lízanky

Ahojte milovníci zdravých domácich sladkostí,

Veľmi rady sa k vám opäť prihovárame s našou novinkou – Zdravé domáce lízanky.

Mnohí z vás ste už možno siahli po našej veľkej knihe ZDRAVÉ DOMÁCE SLADKOSTI, kde ucelene prezentujeme myšlienku, že aj sladkosti môžu byť zdravé a netreba po ne zákonite ihneď bežať do obchodu. Z 50 receptov sme pre vás vytvorili kuchárku, kde nájdete najznámejšie sladkosti z obchodných reťazcov, ktoré tak milujeme, vytvárané doma zdravším spôsobom.

V tejto našej veľkej kuchárke sa však nachádza len jediný recept na lízatko.

Pamätáme si na vlastné detstvo, lízatko bolo proste nadovšetko. A teraz, ako mamy našich malých  milovníkov lízaniek vieme, že by sa nám zišlo oveľa viac receptov na parádne zdravé lízatká, ako len tento jeden. A tak sme sa rozhodli napísať pre vás novú e-knihu plnú receptov čisto na lízanky, ktoré neobsahujú žiadne rafinované cukry, farbivá či akékoľvek iné látky, ktoré by škodili detským bruškám. Doplnili sme ich o múdre slová našej Katky – certifikovanej detskej výživovej poradkyne, aby ste presne vedeli, čo obsahujú a načo sú dané ingrediencie prospešné pre naše zdravie.

Snažili sme sa zachovať rozmanitosť a vytvárať lízatká na báze ovocia, zeleninky či byliniek doplnené javorovým sirupom či iným zdraviu prospešným sladidlom.

Ako Vám však naša Katka v e-booku píše, aj napriek tomu, že sú to doma pripravené sladkosti  z kvalitných surovín, odporúčame dbať na množstvo a častý príjem.

Zdrave Domace Lizanky

Formičky na lízanky si viete zakúpiť na stránke www.domacesladkosti.sk . K formičkách vám pribalíme aj kvalitné umelé paličky. Tie po zlízaní lízanky nevyhadzujte. Dajú sa použiť zas a znova.

Ak sa zaujímate o zdravé sladkosti, určite sledujte našu instagramovú stránku @zdravedomacesladkosti , kde zverejňujeme nové recepty a inšpirácie, ako si zdravo osladiť život.

Avokádovo - banánové kokosky

Ak máte pocit, že ste úplnou nadšenkyňou našej iniciatívy za zdravé sladkosti, spojte sa s nami na Instagrame a môžete sa stať ambasádorkou nášho projektu, ktorý šíri osvetu o zdravom stravovaní detí.

Vaše autorky

Katka Paulišinová , Aďa Kováčová a Evka Toth

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů